» Izrael wycieczki 
- wycieczka do Ziemi Świętej
- Ścieżki Izraela
- wycieczki do Izraela i Egiptu
- W poszukiwaniu minionego czasu
- Tajemnice Chrześcijaństwa
- Izrael + Jordania
- Izrael i Jordania
- Odkrywamy Izrael
» Izrael pielgrzymki 
- Pielgrzymka do źródeł Chrześcijaństwa
- Święta Wielkanocne w Izraelu
- Sladami Chrystusa
- Pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii
- Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Egiptu
- Śladami Jezusa
- Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym
- Weekend Majowy w Izraelu
- Pielgrzymka do Ziemi Świętej
- Pielgrzymka do Izraela
» Pielgrzymki parafialne do Ziemi Świętej 
» Izrael przewodnik 
- Kuchnia izraelska
- Ceny i pieniądze
- Poruszanie się po kraju
- Tel Aviv
- Yad Vashem
- Ściana Płaczu
- Morze Martwe
- Masada
- Góra Oliwna
- Kopuła na Skale
- Zdrowie i bezpieczeństwo
- Jerozolima
- Placówki dyplomatyczne
- Wizy, przepisy wjazdowe
- Info dla wyjeżdżających do Izraela
» Izrael last minute 
» Izrael Morze Martwe 
- Leonardo Dead Sea
- Hotel Leonardo Club
» Izrael all inclusive 
» Sylwester w Izraelu 
» Wakacje w Izraelu  
 » Izrael wycieczki  » wycieczka do Ziemi Świętej

Izrael - Wycieczka do Ziemi Świętej

Termin: 13.02.2013 / 7 dni
Cena: 3 168 PLN
Termin: 24.04.2013 / 7 dni
Cena: 3 108 PLN - grupa potwierdzonaTrasa wycieczki do Ziemi Świętej: Tel Aviv - Jerozolima - Betlejem - Cezarea - Hajfa - Nazaret - Kana Galilejska - Tyberiada - Kafarnaum - Tabha - Tabor - Jerycho - Jerozolima - Qumran - Morze Martwe - Tel Aviv


Dzień 1. Warszawa - Tel Awiw - Betlejem

Wylot z lotniska Okęcie do Tel Awiwu. Przylot na miejsce i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Betlejem.


Dzień 2. Betlejem - Jerozolima

Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy - wąskich uliczek Starego Miasta, których szczególny klimat pozostaje niezmieniony przez wieki historii. Zobaczymy kościół św. Anny, żródło Bethesda, meczet Al-Aqsa i Kopułę na Skale, a następnie kościół "Ecco Homo" i Więzienie Chrystusa. Następnie spacer "Drogą Krzyżową" Via Dolorosa, do Bazyliki Grobu Pańskiego. Po południu ktrótka przejażdżka na Plac Manger i Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem - najstarszego czynnego kościoła na świecie, zbudowanego dla upamiętnienia miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Następnie zobaczymy położone nieopodal Pola Pasterzy. Kolacja i nocleg w Betlejem.


Dzień 3. Jerozolima - Cezarea - Hajfa - Nazaret - Kana Galilejska - Tyberiada

Po śniadaniu wyjazd nadmorską drogą do Cezarei - jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu, pozostałości starożytnego miasta i portu, zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Wizyta w ruinach miasta i najlepiej zachowanego w regionie rzymskiego teatru. Następnie przejazd do Hajfy - trzeciego co do wielkości miasta w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Roztacza się stąd niesamowity widok na świątynię Bahai, zaliczaną do cudów świata, miasto i port. Następnie przejazd do Nazaret - Bazylika Zwiastowania, Źródło Maryi. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie.


Dzień 4. Tyberiada - Kafranaum - Tabgha

Śniadanie. Zwiedzanie zacznie się od krótkiego rejsu statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przypłynięcie do Kafarnaum, gdzie znajduje się starożytna synagoga z okresu Drugiej Świątyni i dom św. Piotra. Następnie przyjazd do miasta Tabgha, doliny na północno-zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, na Górę Błogosławieństw - miejsca, w którym Jezus wygłosił Kazanie na Górze i dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by w ten sposób nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Zdarzenie to upamiętania Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie przejazd na nad Rzekę Jordan, do miejsca uznawanego za miejsce chrztu Jezusa Chrystusa. Po drodze miejscowość Magdala, uznawana za miasto pochodzenia Marii Magdaleny. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie


Dzień 5. Tyberiada - Tabor - Jerycho - Jerozolima

Po śniadaniu wyjazd na Górę Tabor i wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd przez Dolinę Jordanu i miasto Bet Shean (historycznie Scytopolis, Nysa i Beisan) - zamieszkałe nieprzerwanie od 5000 lat, z uwagi na położenia na trasie szlaków handlowych. Przejazd do Jerycha uznawanego za jedno z najstarszych (a jednocześnie najniżej położonych - 270 m. ppm) nieprzerwanie zamieszkałych miast na Ziemi. Wjazd na Górę Quarantania, uznawaną za Górę Kuszenia, a następnie przez dolinę Wadi Qilt powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg w Betlejem.


Dzień 6. Jerozolima

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Jerozolimy. Rozpoczniemy od Góry Oliwnej, skąd roztacza się spektakularny widok na "Złote Miasto". Następnie Kościół Pater Noster, który został wzniesiony na polecenie cesarzowej bizantyjskiej - Heleny, tuż obok groty, w której Jezus nauczał apostołów modlitwy Ojcze Nasz.  Kaplica Wniebowstąpienia, w której wg tradycji znajduje się odcisk stopy Jezusa Chrystusa. Przejazd do w ogrodu Getsemani, w którym Jezus przebywał podczas czuwania modlitewnego wraz z Apostołami i został pojmany - Kościół Wszystkich Narodów, Ogród Agonii, Kościół i Grób Maryi Dziewicy, Kościół Św. Piotra "Il Gallicantu"". Następnie przejazd na Górę Zion, zwiedzanie Wieczernika, Grobu Króla Dawida, Kościoła Doromition. Następnie Yad Vashem (Jad Waszem) - Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu. Na terenie Instytutu znajduje się m.in. muzeum, synagoga oraz kilkanaście pomników poświęconych np. żydowskim partyzantom i żołnierzom, a także Januszowi Korczakowi. Później przejazd obok Knesetu - Parlamentu Izraela. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.


Dzień 7. Qumran - Morze Martwe

Po śniadaniu wyjazd na południe w kierunku najniższego punktu na Ziemi - regionu Morza Martwego. Po dotarciu na miejsce wizyta w jaskiniach Qumran, w których w latach 1947-56 znaleziono zwoje - tzw. Rękopisy z Qmran. Wg badan pochodzą one z okresu II-I w p.n.e. i zawierają teksty biblijne Starego Testamentu, jak również teksty nawiązujące do Biblii. Następnie przejazd nad Morze Martwe - czas wolny na relaks i kąpiele w słonych wadach najniżej położonego morza na Ziemi. Powrót do Jerozolimy. Kolacja i nocleg w Betlejem.


Dzień 8. Tel Awiw - Warszawa

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie, zakończenie programu i powrót do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.


Uwaga:
Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów, kolejności zwiedzania, a także hoteli na trasie zwiedzania oraz podczas przedłużenia pobytu. Liczba miejsc ograniczona.Cena zawiera:


przelot Warszawa - Tel Awiw - Warszawa bezpośrenio lub z międzylądowaniem w porcie europejskim
opłaty lotniskowe
ubezpieczenie KL, NNW
zakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją,
wyżywienie wg programu: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
transport klimatyzowanymi autokarami
zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
serwis polskiego pilota


Cena nie zawiera:


biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnego przewodnika izraelskiego - ok. 100 USD/os.
zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok. 8 USD/os. na dzień
dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana


Wizy:
Wizy nie są wymagane dla pobytów na okres do 90 dni. Wymagany paszport  ważny co najmniej sześć miesięcy od daty wyjazdu.
Uwaga:
Z uwagi na fakt, że stempel izraelski w paszporcie skutkuje brakiem możliwości wjazdu niektórych krajów arabskich ( Emiratów Arabskich, Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii), należy przy odprawie paszportowej w Izraelu poprosić urzędnika o niestemplowanie paszportu - zostanie wydana i podstemplowana na osobnej kartce tzw. Flying Visa.
Pieczątki potwierdzające bytność w krajach arabskich nie uniemożliwiają wjazdu do Izraela.

Opublikowane na stronie internetowej materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
(ecco)licznik odwiedzin - 14663842        Izrael tanie wycieczki | Pielgrzymki do Izraela i nie tylko | Izrael last minute | Zwiedzanie Jerozolimy | Wakacje w Izraelu | Izrael + Jordania wycieczki lotnicze 2015 | Ziemia Święta | Ziemia Izraela | Wycieczki do Izraela | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS